به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مسعود قادی‌پاشا در ارتباط با ارجاع آمار جسد به پزشک قانونی استان تهران اظهار داشت: سال گذشته ۱۲ هزار فوتی به مرکز تشخیص آزمایشگاهی کهریزک پزشک قانونی ارجاع داده شد و به طور کلی روزانه ۳۰ جسد در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: همه اجساد به پزشک قانونی ارجاع نمی‌شود و تنها در صورتی که مرجع قضایی و معرفی‌نامه باشد و یا در واقع درخواست قضایی صورت گرفته باشد جسد فرد در پزشک قانونی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل پزشک قانونی استان تهران ادامه داد: در صورتی که علت فوت مشخص نباشد یا فوت در اثر خودکشی و حوادث مختلف از جمله قتل، مسمومیت و سوختگی و غرق‌شدگی باشد یا اینکه شکایت از کادر درمانی وجود داشته باشد همچنین در صورتی که بیماری در بیمارستان فوت کند و پزشک به مرگ آن مشکوک باشد جسد به پزشک قانونی ارجاع خواهد شد.

قادی‌پاشا خاطرنشان کرد: در صورتی که جسد نیاز به معاینه ظاهری کالبدشکافی، سم‌شناسی و آسیب‌شناسی باشد در پزشک قانونی انجام و علت فوت به مرجع قضایی به صورت کامل اعلام می‌شود.

وی گفت: در مرکز تشخیص آزمایشگاهی کهریزک ۱۵۰ پرسنل وجود دارد که ۷۰ درصد آنها تحصیلات عالیه داشته و پزشکان متخصص‌اند و در بخش کالبدشکافی همه متخصص پزشک قانونی بوده و در حوزه‌های سم‌شناسی و آزمایشگاهی نیز متخصصین مربوطه فعالیت می‌کنند.(فارس)