محمدسیاح؛ خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): امروز سید محمود علوی در مجلس شورای اسلامی‌حضور یافت تا درباره سوال نماینده الیاس حضرتی نماینده تهران مبنی بر چرایی برخورد با مدیران روزنامه‌ها و کانال‌های تلگرامی‌و بازداشت آنها پاسخ دهد.

حضرتی در این جلسه گفت: رسانه‌ها نقطه عطف مردمی‌هستند و باید به آنها اعتماد کرد، در ۴۰ سال گذشته همیشه از مردم خواسته‌ایم که به ما اعتماد کنند در حالیکه ما حتی سعی نکرده‌ایم به جوانان خلاق و نخبه کشور که سطوح مختلف از جمله همین فضای مجازی فعال هستند اعتماد کنیم.

اوادامه داد:  چطور می‌شود از آنها خواست به اعتماد یکطرف ادامه بدهند در حالیکه فرصت هر گونه فعالیتی از آنها سلب می‌شود. برخورد قهری و بازداشت فعالان رسانه راه ارتباط با رسانه‌ها نیست و باید در این زمینه تجدید نظر جدی صورت گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال ۹۵ و حدود ۲ ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری تعدادی از ادمین‌های کانال‌های تلگرامی‌توسط یکی از نهادهای اطلاعاتی بازداشت شده‌اند، اضافه کرد: چرا پیش از برگزاری انتخابات این افراد دستگیر نشده بودند و در این زمان خاص و در آستانه نوروز که بسیاری از نهادها تعطیل هستند، این افراد دستگیر شدند؟

هنوز حکمی‌از سوی قوه قضائیه برای این افراد صادر نشده است و برخلاف اصل ۳۲ قانون اساسی این افراد تفهیم اتهام نشده‌اند و برخلاف اصل ۳۵ تا مدت‌ها وکیل نداشتند.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات باید تمام امور را تحت اشراف اطلاعاتی خود قرار دهد نه اینکه بخشی از اختیاراتش را قوه قضائیه و برخی را دیگر نهادهای اطلاعاتی انجام دهند.