محمدسیاح، خبرنگار مجلس طبنا(خبرگزاری سلامت): در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نماینده های مردم با توجه به اینکه تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس تیم های یی هستند که بودچه های دولتی دریافت می کنند تصمیم گرفتند تا از منابع، مصارف و نظام مدیرین شرکت های فرهنگی وابسته به وزارت ورزش و جوانان تحقیق و تفحص شود.

برهمین اساس فرید موسوی، نماینده مردم تهران با استفاده از تریبون مجلس گفت: سوءاستفاده‌های زیادی در مدیریت ساختاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس وجود دارد و این موضوع باعث شده تا روند اداره این باشگاه‌ها غیرشفاف باشد. در حال حاضر این ۲ باشگاه ورزشی چیزی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دارند و این بدهی نشان می دهد باشگاه‌ها از سازوکار درستی برخوردار نیستند.

موسوی به عنوان نماینده طراحان تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه باید هزینه کردها و درآمدهای باشگاه های ورزشی مشخص باشد، گفت: به نظرم در ورزش مافیاهایی وجود دارد که بیشتر سرمایه ها به آنها می رسد و دلیلی اصلی این اتفاق دچیزی جز سوء مدیریت ها نیست، مدیریت در ورزش بویژه فوتبال باید به سمت حرفه ای شدن برود.

این طرح با ۱۷۸ رای موافق، ۲۶ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در جلسه، به تصویب رسید.