شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
بازدید: 177

بحث شفاف‌سازی مالیات پزشکان؛ جفا در حق پزشکان

سید مرتضی خاتمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص شفاف سازی مالیات پزشکان، گفت: در این مورد به نظر بنده در حق جامعه پزشکی جفا شد. فرار مالیاتی به آن معنا در جامعه پزشکی نداریم. اگر این موضوع بدان معناست که یک عده‌ای به هر دلیلی از قلم می‌افتند، که این در همه صنوف وجود دارد و در صنوف دیگر بیشتر هم است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: اما اینکه برخی از دوستان ما بدون توجه به جهات عدیده‌ای که وجود دارد، این قشر را بیشتر مورد خطاب قرار دادند، فکر می‌کنم جفا در حق جامعه پزشکی است. مستحضر هستید که در خیلی از مشاغل دیگر در جاهایی کارت‌خوان وجود ندارد و در این بخش هم همینطور است که  می‌تواند برقرار شود، اینکه دیگر سر و صدا راه انداختن و بحث ندارد.

خاتمی با تاکید بر ارتباط مناسب بین پزشک و بیمار، اظهار کرد: بنده معتقد هستم با قشری روبرو هستیم که  لازمه تاثیرگذاری کارشان، برقراری ارتباط مناسب بین پزشک و بیمار است. اگر ما آن اعتماد متقابل و ارتباط منطقی را از طرق مختلف منجمله این روش‌ها بخواهیم خدشه‌دار کنیم، بازسازی این اعتماد کار راحتی نخواهد بود.

وی تصریح کرد: بنابراین بنده فکر می‌کنم پزشکان بیشتر از همه اقشار منضبط و در پرداخت مالیات پیشقدم بوده‌اند و خواهند بود و نیازی به این فضاسازی‌ها برای اخذ مالیات و دیدن درآمدها وجود ندارد.

نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا در این شرایط به این مسئله پرداخته شد و فقط این موضوع در رابطه با صنف پزشکان مطرح شد، گفت: این را از خود دوستانی که این حرف‌ها را می‌زنند باید سوال کرد. بنده فکر می‌کنم مطرح کردن این موضوعات یک نوع کج سلیقگی باشد و بیشتر از این نمی‌خواهم عنوانی را برای آن انتخاب کنم.

خاتمی خاطر نشان کرد: در این شرایط که جامعه پزشکی فداکارانه با وجود تاخیر پرداخت بیمه‌ها، عدم افزایش تعرفه‌ها و دادن سوبسید به جامعه در بسیاری از قسمت‌ها، ارائه خدمت می‌کنند، به جای قدردانی از آنها بعضی از دوستان کم لطفی و به این شکل فضاسازی می‌کنند. امیدوار هستم به نحو مقتضی این دوستان بتوانند به جبران این نقیصه بپردازند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of