دکتر مجید ابهری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت) با بیان این مطلب با اشاره به اینکه رفتارهای غلط از سوی فرزندان باید مدیریت شود، اظهارداشت: والدین به جای تسلیم شدن در برابر لجبازی و نق زدن بچه‌ها برای بدست آوردن چیزی که می‌خواهند،  با درایت و کنترل خود می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن مودبانه این کار را انجام دهند و به فرزندشان توجه کنند.

وی ادامه داد: هنگامی‌که کودکان دست به ناله می‌زنند، والدین باید یک نفس عمیق بکشند و به خودشان یادآوری کنند که کودک قصد عصبانی کردن آنها را ندارد و این تنها رفتاری است که این کودک به اقتضای سن از خود بروز می‌دهد.

ابهری تصریح کرد: اگر کودک به ناله کردن ادامه می‌دهد و والدین مطمئن هستند که این ناشی از درد یا بیماری نیست، به رفتار بعد از ناله کردن توجه کنید، تا پیام بزرگتری را که می‌رساند، تشخیص دهید. از خودتان بپرسید «آیا من پرمشغله‌تر از معمول شده‌ام؟، آیا روال عادی بچه من تغییر کرده است؟، آیا خواهر یا برادری، بنا به هر دلیلی، به توجه بیشتری نیازمند است؟»

این رفتارشناس تاکید کرد: اغلب، ناله کردن علامتی است برای اینکه مجددا با کودک ارتباط برقرار کنند، زمان‌هایی را برای با هم مطالعه کردن، غذا خوردن یا کارهای دیگری که کودک از آن لذت می‌برد، در نظر بگیرید.

وی گفت: ارتباط با کودک در زمانی کوتاه، یک یا دو بار در روز می‌تواند تفاوت زیادی را برای خانواده‌ها جهت مقابله با رفتار دشوار ایجاد کند.