به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، پروانه سلحشوری اظهار کرد: در حال حاضر که مردم در حال تجربه شرایط اقتصادی سختی هستند که گرفتن اخذ عوارض از تونل‌های تهران، این فشارها را مضاعف می‌کند و بنده نه در جایگاه یک نماینده بلکه به عنوان یک شهروند با اجرای این طرح مخالف هستم.

وی تصریح کرد: تصور کنید برخی از افراد شاید راننده تاکسی نباشند اما معیشتشان از طریق مسافرکشی تامین می‌شود و روزانه چندین بار از همین تونل‌ها عبور می‌کنند. همچنین اقشار بازنشسته‌ای که به دلیل نیاز مالی به مسافرکشی روی آورده و راهی جز ادامه آن ندارند حتی اگر بگوییم شرایط اقتصادی تمامی‌افراد جامعه متوسط است باز هم نباید کمبودها را از جیب مردم جبران کنیم.

سلحشوری ادامه داد: شاید نیت شهرداری و شورای شهر از اجرای چنین طرحی کمک به کاهش آلودگی هوا با جلوگیری از تردد خودروهای تک سرنشین و ترغیب به استفاده از حمل و نقل عمومی‌باشد اما باید گفت آیا مشکل ناوگان حمل و نقل عمومی‌حل شده است؟ آیا از همین امروز اگر مردم بخواهند دیگر از خودروی شخصی خود استفاده نکنند به میزان مورد نیاز تاکسی، اتوبوس و … برای انتقال مسافران در سطح شهر وجود دارد؟

نماینده مردم تهران افزود: میزان بودجه در اختیار شهرداری، بسیار بیشتر از وزارتخانه‌ها است اما بدهی از گذشته مانده نیز اداره این سازمان را با مشکلاتی مواجه کرده که شهرداری و شورای شهر می‌توانند به جای جبران خسارت‌ها از جیب مردم و ارائه طرح‌های کارشناسی نشده، تکلیف حقوق بگیران نامعلومی‌که در این سازمان وجود خارجی ندارند را مشخص کنند.