دکتر کوشا کمالی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره مشکل سنگ کلیه اظهار کرد: سنگ کلیه در مردان شایع‌تر است و فاکتورهایی همچون ژنتیک، نوع تغذیه و آب و هوا در بروز آن تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه سختی یا نرمی آب در بروز سنگ کلیه ثابت نشده است، افزود: نوشیدن آب خیلی بهتر از نخوردن آن است و افرادی که کلیه آنها سنگ‌ساز است نیز می‌توانند هر نوع آب را بدون جوشاندن بنوشند همچنین ضرورت دارد که تمامی افراد روزانه ۱۲ لیوان آب بنوشند و بهترین زمان ۳ ساعت پس از غذا خوردن است.

این فلوشیپ پیوند کلیه عنوان کرد: برای افرادی که سنگ کلیه دارند آب گازدار بهتر از آب معمولی است اما آنچه که بسیار حائز اهمیت است منع استفاده ماءالشعیر و آب میوه‌های غیر طبیعی برای همه افراد است چراکه این مواد سنگ ساز هستند.

کمالی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به سنگ کلیه پس از ۵ سال اگر رژیم غذایی مناسب را رعایت نکنند ۴۰ تا۵۰ درصد احتمال دارد که دوباره سنگ کلیه در آنها مشاهده شود، عنوان کرد: این افراد باید رژیم غذایی مناسب شامل مصرف روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ گرم گوشت به ویژه گوشت سفید را در برنامه غذایی خود داشته باشند و نمک مصرفی روزانه آنها بیش از ۳ گرم نباشد.

وی ادامه داد: فردی که سابقه ابتلا به سنگ کلیه را دارد از  مصرف موادی همچون اسفناج، چای سبز، شکلات، قهوه، آجیل، فلفل و ادویه‌جات باید خودداری کند و بهتر است از مواد حاوی کربوهیدات مانند آب پرتقال و لیموترش تازه مصرف کنند تا احتمال دوباره آنها به سنگ کلیه کاهش یابد.

این متخصص اورولوژی تاکید کرد: تمامی افراد باید روزانه ۳ لیوان شیر یا ماست بخورند اما افراد مبتلا به سنگ کلیه بهتر است مواد حاوی کلسیم به ویژه مولتی ویتامین‌ها را کمتر مصرف کنند.