دکتر حسین کرم‌پور در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)،  با بیان این مطلب افزود: رشته رادیولوژی در کشور ما با توجه به اینکه ورودی آن به عنوان یکی از رشته‌های تخصصی محسوب می‌شود از بزرگترین و برگزیده‌ترین نفرات در آزمون‌های ورودی دستیاری است از جایگاه علمی بالایی نیز برخوردار است.

وی با بیان اینکه رادیولوژیست‌ها در ایران با توجه به محدودیت‌هایی که دارند تاکنون از تکنولوژی روز دنیا عقب‌ نمانده‌اند، افزود: رادیولوژیست‌های کشور ما در تمامی زمینه‌های تصویربرداری همگام با تکنولوژی جهان پیش رفته‌اند.

نایب رئیس انجمن رادیولوژی ایران خاطرنشان کرد: سعی کرده‌ایم رشته‌های جدیدی را که در زمینه رادیولوژی ایجاد کرده‌ایم با همکاری اساتید و ایرانیان خارج از کشور که از درجات بالای علمی برخوردار هستند هرچه بیشتر ارتقا دهیم.

کرم‌پور عنوان کرد: به جرات می‌توانیم ادعا کنیم که در زمینه رادیولوژی در منطقه جزو سه کشور برتر محسوب می‌شویم و در دنیا نیز گنگره انجمن رادیولوژی ایران برگزار کننده دورهایی است که از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

وی در مورد انجام رادیولوژی توسط متخصصان زنان چه تبعاتی به همراه دارد؟ گفت: باید بین روش و ابزار تشخیصی تفکیک‌های لازم ایجاد شود به این معنا که استفاده از دستگاه سونوگرافی توسط سایر متخصصان در صورتی که صلاحیت علمی و حرفه‌ای را داشته باشند به این معنا که دوره‌های لازم را سپری کرده باشند و این صلاحیت از طریق مراجع معتبر به آنها داده شده باشد به عنوان یک ابزار تشخیصی قابل درک است.

نایب رئیس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: به این معنا که اگر سایر متخصصان صلاحیت لازم را داشته باشند می‌توانند به عنوان یک ابزار تشخیصی از دستگاه‌های تصویربرداری استفاده کنند.