دکتر مجتبی امیری در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره کاشت ناخن اظهار کرد: کاشت ناخن به معنی استفاده از پروتزهای شبیه ناخن است که به نحوی روی ناخن‌های طبیعی چسبانده می‌شوند و تنها دارای اهداف زیبایی هستند.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل در ناخن‌های کاشته شده زمانی به وجود می‌آید که ناخن‌های طبیعی شروع به رشد کردن می‌کنند،افزود: این مسئله سبب شده تا ناخن‌های کاشته شده حرکت کنند و باید مکررا این ناخن‌ها برداشته  شود و متناسب با رشد ناخن‌های طبیعی قرار گیرند که استفاده مداوم از آستون سبب خشکی، کدری و از دست رفتن حالت طبیعی ناخن‌ها می‌شود.

امیری خاطرنشان کرد: حساسیت به ناخن‌های کاشته شده در برخی از موارد سبب اگزما و التهاب پوست می‌شود و اگر بهداشت مناسب رعایت نشود و تماس زیاد با آب وجود داشته باشد امکان رشد قارچ‌ها نیز وجود دارد.

این متخصص پوست و مو یادآور شد: پزشکان در مطب‌های خود اقدام به کاشت ناخن نمی‌کنند، اما متاسفانه آرایشگاه‌های زنانه با انجام کاشت ناخن مردم را به این عمل تشویق می‌کنند که که پس از مدتی ناخن زیرین فرد تخریب و سبب عفونت می‌شود.

وی اضافه کرد: ممکن است در مراحل اولیه افراد دچارعوارض کاشت ناخن نشوند اما مراجعه بیماران نشان می‌دهد که با کاشت ناخن بافت‌های اطراف ناخن نازک شده و از بین می رود و همین امر باعث نفوذ میکروب به بافت اصلی ناخن  شده و اگر ناخن مصنوعی کاشته شده  به مدت طولانی استفاده شود ممکن است صفحه اصلی ناخن به طور کلی از بین برود.