به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از مدیکال نیوزتودی، مشکلات دیگری همچون بلفاریت که باعث التهاب پلک به ویژه در لبه آنها می‌شود، یا اختلال در عملکرد غده میبومین والبته مصرف برخی از داروها مانند آنتی هیستامین‌ها و یا داروهای فشار خون می‌توانند موجب خارش چشم‌ها شوند. روش‌های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد. اما پیش از هرکاری بهتر است با کمک پزشک، علت اصلی خارش چشم‌تان را متوجه شوید.

درمان های خارش چشم

برخی از درمان‌های خانگی می‌توانند خارش چشم را تسکین دهند. از این درمان‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از کمپرس آب گرم و خنک

کمپرس آب گرم می‌تواند خارش چشم ناشی از حساسیت را درمان کند. اما اگر خارش چشم موجب گرما و تورم چشم شده بود، از کمپرس آب خنک استفاده کنید.

قانون ۲۰-۲۰-۲۰

استفاده بیش از حد از کامپیوتر و دیگر کارهای چشمی، می‌تواند باعث خستگی و در نتیجه خارش چشم شود. با استفاده از این قانون می‌توانید از خستگی چشم بکاهید. بدین ترتیب که ۲۰ دقیقه کار کنید، سپس ۲۰ ثانیه، نگاه‌تان را از روی صفحه کامپیوتر برداشته و به فاصله ۲۰ پایی (۶ متری) تان نگاه کنید. این کار باعث استراحت چشم ها می‌شود.

استفاده از مرطوب کننده هوا

چشم‌ها در هوای خشک، دچار خشکی می‌شوند و با استفاده از مرطوب کننده هوا، می‌توانید به راحتی از این مشکل رها شوید.

لنزهای تماسی

استفاده از این لنزها گاهی اوقات موجب خارش چشم‌ها می‌شود. برخی از افراد حتی شب‌ها هم لنزها را از چشم‌هایشان خارج نمی‌کنند. اما با درآوردن آنها می‌توانید خارش چشم را درمان کنید.

از دیگر روش‌های درمان خارش چشم می‌توان به تمیز نگهداشتن چشم، دوری از مواد آلرژی‌زا و پرهیز از داروهای محرک خارش، اشاره کرد.

مترجم: نادیا زکالوند