به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی میل، کارشناسان بر این باورند که آهسته جویدن غذا و چشیدن طعم هر لقمه از غذا با آرامش ، می‌تواند در ترفندهای کاهش وزن و همچنین لاغر ماندن موثر باشد. این موضوع به این علت است که ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا پیام پر شدن معده به مغز برسد. بنابراین افرادی که تند غذا می‌خورند، به مغز مجال دریافت پیام سیر شدن را نمی‌دهند و بیش از حد لازم به بدن خود کالری می‌رسانند و دچار اضافه وزن و البته چاقی می‌شوند. وقتی افراد آهسته غذا بخورند، قبل از اینکه پرخوری کنند، متوجه می‌شوند که به اندازه کافی غذا مصرف کرده‌اند. در ضمن تند غذا خوردن موجب نوسان بیشتر سطح قند خون بدن و در نهایت ایجاد مقاومت انسولینی در فرد و ابتلا به دیابت می‌شود.

محققان ژاپنی روی داوطلبان فوق، به مدت ۶ سال تحقیق کردند و در پایان این زمان دریافتند دور کمر افرادی که با سرعت غذا می‌خوردند، حداقل ۰.۶۲ سانتی‌متر، بزرگتر از افرادی بود که آهسته غذا می‌خوردند.

همچنین آن دسته از داوطلبان که شام خود را حداقل ۲ ساعت قبل از خواب می‌خوردند، احتمال ابتلا به اضافه وزن در آنها ۳ برابر کمتر از دیگران بود. سوخت و ساز بدن انسان در اواخر روز به کندی صورت می‌گیرد، بنابراین دیر غذا خوردن باعث می‌شود که کالری به اندازه کافی در بدن نسوزد.

دانشمندان معتقدند، بدن انسان به گونه‌ای تکامل یافته است که شام خود را قبل از تاریکی بخورد، زیر انسان دوره پیش از صنعتی شدن، به محض تاریک شدن هوا، می‌خوابیده است.

به گزارش طبنا، محققان می‌گویند اگر می‌خواهید لاغر شوید و لاغر هم بمانید، آهسته و با آرامش و البته به موقع، غذا بخورید و از فواید سلامتی آن بهره مند شوید.

مترجم: نادیا زکالوند