به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، کیتی والریانو مدیر پارک اظهار کرد: هدف از این برنامه ایجاد محیطی تمیز و خاص برای کودکان مبتلا به اوتیسم است.

کارکنان پارک تفریحی Sesame برای تعامل با کودکان مبتلا به اوتیسم آموزش دیده‌اند و پارک دارای اتاق‌های آرام برای این کودکان مبتلا به اختلالات پردازش حسی است تا بدون دغدغه و ناراحتی در محیط بیرون فعالیت داشته باشند. آموزش آنلاین کارکنان شامل آموزش در مورد اوتیسم، اختلال رشدی و مشکلات تعامل این کودکان با دیگران است.

افراد مبتلا به طیف اوتیسم اغلب رفتارهای تکراری و یا علاقه به چیزهای خاص نشان می‌دهند و در برقراری ارتباط با دیگران به روش‌های کلامی‌و غیر کلامی‌مشکل دارند. بعضی از آنان نیز حساسیت بالایی در شنوایی، بینایی و لمس دارند. البته شدت شرایط متفاوت است. پیش از این نیز پارک لنگرن و پنسیلوانیا مراسمی‌برای بیماران مبتلا به اوتیسم اجرا کرده است.

وی افزود: حدود ۱۶۰۰ کارمند Sesame Place از طریق آموزش با معرفی برنامه‌های عروسکی خاص و دیگر موارد به کودکان اوتیسم خدمت خواهند کرد و کارمندان باید هر دو سال یکبار دانش، مهارت‌ و تخصص‌های لازم را برای برقراری ارتباط با تمام خانواده‌ها و کودکان مبتلا به اوتیسم فرا گیرند.

این پارک اولین پارک در جهان برای راه‌اندازی چنین برنامه‌ای برای کودکان خاص است.(ایسنا)