به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، دکتر رضا مسائلی اظهار کرد: پیرو جلسه وزیر بهداشت با وزیر دادگستری در۲۰ شهریور سال جاری به‌منظور تشکیل کمیته مشترک بین وزارت بهداشت و وزارت دادگستری به ریاست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با هدف مراقبت بیشتر از حقوق مردم در حوزه سلامت و پیشگیری و برخورد با متخلفان حوزه سلامت، این کمیته در سازمان تعزیرات تشکیل و در آن انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت بهداشت درخصوص امور تجهیزات پزشکی مصوب شد.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه گفت: پیرو این مصوبه با حضور مدیرکل حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان تعزیرات حکومتی، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه امور نظارت و بازرسی تجهیزات پزشکی در اداره کل تجهیزات پزشکی منعقد شد.

مسائلی با بیان اینکه موضوع تفاهم‌نامه همکاری مشترک به‌منظور نظارت بر امر تولید، تامین، انبار، توزیع و فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی است، تصریح کرد: ایجاد بانک جامع از اطلاعات مشترک، انجام بازرسی‌های مشترک از شرکت‌ها و اصناف با مشارکت ادارات سازمان تعزیرات در استان‌ها و مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ارائه آموزش به انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و اصناف جهت پیشگیری از بروز تخلف و رعایت قوانین و مقررات از محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: امیدواریم با عملیاتی شدن این تفاهمنامه شاهد مراقبت بیشتر از حقوق مردم در حوزه سلامت باشیم.

گفتنی است در این جلسه قاضی نوروزپرست، قاضی مستقر در شعبه تعزیرات حکومتی در اداره کل تجهیزات پزشکی، رئیس حراست اداره کل تجهیزات پزشکی و سرپرست اداره نظارت و بازرسی و کارشناسان بازرسی اداره کل تجهیزات پزشکی نیز حضور داشتند.