به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیرحسین‌ کولیوند‌ سرپرست‌ اورژانس کشور افزود: بر اساس آخرین اطلاعات‌ هزار و ۴۵۰ مورد عمل جراحی‌ بر روی مصدومان‌ زلزله‌ زده کرمانشاه انجام شده است‌ و اورژانس‌ کشور‌ بیش از ۷ هزار مصدوم‌ را به نقاط‌ مختلف اعزام‌ و از این تعداد‌ ۲۵۰ بیمار را به وسیله‌ هواپیما‌ به تهران‌ منتقل کرده است.

وی با بیان اینکه اورژانس‌ کشور تا تثبیت‌ شرایط‌ در کنار مردم زلزله‌زده کرمانشاه‌ می‌ماند‌، افزود: ۶ بیمارستان صحرایی‌ کاملاً مجهز‌ در منطقه‌ احداث‌ شده‌ که سپاه و ارتش هر کدام‌ یک بیمارستان‌ صحرایی‌ در منطقه‌ زلزله‌زده برپا کرد‌ه‌اند.

کولیوند‌ با بیان اینکه روند درمان مصدومان زلزله‌ کرمانشاه‌ به خوبی در حال انجام است، ادامه داد: تیم فوریت‌های پزشکی به همراه کارشناس بهداشت، تکنسین‌، روانشناس‌ و روانپزشک‌ از اوایل صبح دیروز به مناطق زلزله‌زده و آسیب‌دیده اعزام شده‌اند و خدمات بهداشتی درمانی و سلامت در حد استاندارد و خوبی به مردم ارائه می‌دهند‌.

وی با اشاره به اینکه اعزام ۷ هزار نفر در کمتر از ۲۰ ساعت کار بسیار چشمگیری‌ محسوب می‌شود، عنوان کرد: ۱۰۰ تیم واکنش‌گری بلافاصله‌ بعد از وقوع زلزله در منطقه حاضر شدند و ۲۰ بالگرد‌ هوایی‌ و ۲ فروند‌ هواپیما‌ در اختیار اورژانس‌ قرار گرفته است‌.

کولیوند‌ با بیان اینکه‌ در طرح تحول‌ تخت‌های بیمارستانی‌ به خصوص در کرمانشاه‌ افزایش داشته است، افزود: عمل جراحی‌ مصدومان قطع عضو به خوبی انجام شده است و ما در منطقه کرمانشاه‌ از نظر امکانات و نیروی انسانی‌ هیچ کمبو‌‌دی نداشتیم بلکه در بعضی‌ از جاها نیروی اضافی‌ هم  استقرار دارند و به نظرم‌ مردم نمره قبولی را به وزارت بهداشت در حادثه زلزله‌ کرمانشاه‌ می‌دهند‌.

سرپرست اورژانس کشور با بیان اینکه ما خودمان را شریک غم مردم می‌دانیم، تأکید کرد: تا تثبیت شرایط ما از کنار مردم دور نمی‌شویم‌ به طوریکه‌ ۷۰ درصد آمبولانس‌ که از مراسم اربعین‌ به مراکز خود برمی‌گشتند‌ با ورود به حادثه زلزله‌ به منطقه کرمانشاه‌ تغییر مسیر‌ نیز دادند‌.

کولیوند‌ با اشاره به اینکه بعد از وقوع زلزله‌ کرمانشاه هر ۵ دقیقه‌ یک پرواز برای انتقال مصدومان داشتیم‌، ادامه داد: اعزام مصدومان به صورت هوایی سبب نجات جان بسیاری از افراد شد و افرادی از دانشگاه‌های لرستان، کردستان، همدان، تیم‌های تخصصی بهداشت محیط را با ظرفیت‌ کامل به منطقه اعزام کرده بودند.(باشگاه خبرنگاران)