به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محسن هاشمی در حاشیه نود و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار کرد: در جلسه امروز اعضای ستاد کمیسیون ماده ۱۰۰ انتخاب شدند و کلیات لایحه بودجه نقض شهرداری تهران نیز به تصویب رسید.

وی گفت: در ادامه لایحه تعارض منافع در شهرداری تهران مطرح شد که اعضا اصرار به نظر خود داشتند و نامه هیْت تطبیق فرمانداری تهران با رای اعضای شورا به شورای حل اختلاف ارسال شد.

رئیس شورای شهر تهران گفت:‌در ادامه این جلسه یک فوریت چارت تشکیلاتی شورای شهر مطرح شد که به تصویب اعضا نرسید.

هاشمی درباره نحوه انتخاب شهردار تهران گفت: اعضای شورای شهر بر اساس تعهدی که به شهردار دارند حداکثر تلاش خود را می‌کنند که شهردار تثبیت شود.

وی گفت: در مجلس شورای اسلامی نیز با درخواست اعضای شورای شهر تهران استفساریه‌ای در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است که شهردار تهران و شهرداران کلانشهرها را از قانون منبع به کارگیری بازنشستگان مستثنی کند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز امروز به این موضوع می‌پردازد و در صورتی که این استفساریه در کمیسیون رای مثبت بگیرد انتخاب شهردار به تعویق می‌افتد و در غیر این صورت پنج نفر نهایی را برای انتخاب شهردار معرفی خواهیم کرد.

هاشمی خاطر نشان کرد: از سازمان امور استخدامی نیز افرادی که برای شهرداری تهران کاندید بودند استعلام کردیم که اکثرا بیش از سه سال فرصت داشتند و خود بنده نیز چهار سال تا بازنشستگی وقت دارند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه انتخاب شهردار حزبی و سیاسی شده است، گفت: انتخاب شهردار حزبی و سیاسی نیست و اعضای شورا با طمأنینه در حال انتخاب شهردار هستند.