وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در فضای فعلی تصمیم نظام اعزام حجاج بر اساس برنامه از پیش تعیین شده است و امنیت حجاج و کرامت آنان اولویت دولت و نظام است و در این خصوص همه اجزای نظام اتفاق نظر دارند.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اعزام حجاج ایرانی به حج تمتع امسال با بیان ایم مطلب افزود: موضوع امنیت و کرامت حجاج در دستور است و بر اساس برنامه‌ای که تعریف کردیم، ثبت‌نام را انجام داده‌ایم و اجاره اماکن، هواپیمایی و تمام تمهیدات پشتیبانی انجام شده است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه از نهم مرداد اولین گروه حجاج ایرانی اعزام خواهند شد، ادامه داد: تا امروز گروه‌های پشتیبانی، پزشکی و گروه‌های هواپیمایی در مکه و مدینه برای هماهنگی‌های لازم حضور دارند.

 

وی گفت: آن چیزی که ما به عنوان سیاست رسمی اعلام می‌کنیم، اعزام حجاج به عربستان با همه تمهیدات لازم است اما به‌طور طبیعی ما وضعیت را رصد می‌کنیم و هر زمان اتفاقی محتمل باشد، آن را در سطوح عالی نظام طرح خواهیم کرد و تصمیم نهایی را مسئولان عالی رتبه نظام خواهند گرفت.

 

صالحی امیری با بیان اینکه در فضای فعلی تصمیم نظام اعزام حجاج بر اساس برنامه از پیش تعیین شده است، اظهار کرد: امیدواریم شاهد برگزاری حج باعزت، کرامت و امنیت برای حجاج باشیم و مردم مطمئن باشند امنیت حجاج و کرامت آنان اولویت اول دولت و نظام است و در این خصوص همه اجزای نظام اتفاق نظر دارند