به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مصطفی کواکبیان درباره سرانجام طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دستور کار است. کمیسیون به صحن گزارش خود را ارائه کرده، حال طرح منتظر نوبت رسیدگی است و بعد از تعطیلات مجلس در اوایل مرداد ماه این طرح مورد بررسی و به جریان خواهد افتاد.

وی درباره دستگیری قائم‌مقام شهردار اسبق تهران و دستور مقام معظم رهبری به رئیس کل نیروهای مسلح درباره پیگیری این پرونده و امکان بررسی این موضوع در مجلس، تصریح کرد: موضوع تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری املاک نجومی‌ است و هر موضوع دیگری اگر بخواهد مطرح شود باید به صحن علنی مجلس بیاید تا بعد از بررسی مورد تصویب قرار بگیرد.

دستور رهبری باید اجرایی شود

پروانه مافی دیگر نماینده تهران نیز در این باره گفت: تا جای که من اطلاع دارم این موضوع در حال پیگیری است به عبارتی کنار گذاشته نشده  و چند نفر از نمایندگان تهران پیگیر موضوع هستند اما هنوز به صحن مجلس نیامده است.

وی ادامه داد: ما در جلسات که با شورای شهر داریم یکی دو بار اعضای شورای تهران نیز  از نمایندگان خواسته‌اند که این طرح پیگیری شود.

وی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در مورد پیگیری یکی از پرونده‌های شهرداری تهران، گفت: بعد از دستگیری قائم مقام شهردار اسبق، مقام معظم رهبری برای شفاف‌سازی امور دستور خوبی صادر کردند که پیرو این دستور، مجلس می‌تواند طرح تحقیق و تفحص را جدی‌تر بگیرد.