معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت از ابلاغ دستورالعمل نحوه محاسبه پرداخت حق التدریس مربیان و مدرسان دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر از سوی رئیس جمعیت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت دکتر سید حمید جمال الدینی اظهار کرد: با هماهنگی، مشارکت و هم افزایی سازمان ها، معاونت ها و خزانه دار جمعیت هلال احمر، دستورالعمل نحوه محاسبه پرداخت حق التدریس و شرایط و ویژگی های مربیان و مدرسان دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر تدوین و از سوی رئیس جمعیت برای اجرا در سراسر کشور ابلاغ شده است.

 

به گفته دکتر جمال الدینی، مبنای جدول امتیازات در این دستورالعمل، علاوه بر موضوع مدرک تحصیلی، درجه مربیگری، سابقه کار مرتبط و سطح تدریس، متناسب با دوره های جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده است.

 

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر افزود: در دستورالعمل جدید، رقم حق التدریس مربیان و مدرسان دوره های آموزشی جمعیت در مناطق محروم، افزایش ۳۰ درصدی یافته است که این افزایش به توسعه آموزش در مناطق آسیب پذیر و کمتر توسعه یافته کمک می کند.

 

دکتر جمال الدینی همچنین از افزایش سنواتی حق التدریس سال های قبل، مشخص شدن حق نظارت و ارزیابی ناظران و ارزیابان آموزشی و افزایش قابل توجه آن در این ابلاغیه خبر داد و گفت: این افزایش به منظور واقعی شدن حق الزحمه مربیان و مدرسان در راستای ارتقاء کیفی آموزش ها صورت گرفته است.