شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
بازدید: 83

افزایش روزانه ۱۷ میلیاردی بدهی شهرداری

به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، پروانه مافی در رابطه با اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر مبنی بر اینکه روزانه ۱۷ میلیارد تومان به بدهی شهرداری تهران اضافه می‌شود، گفت: شهرداری تهران حدود ۵۳ هزار میلیارد بدهی دارد که ناشی از قرض از منابع مالی بانک‌ها و سایر موسسات مالی است که وقتی پرداخت نمی‌شود با احتساب سودی که روی آن کشیده شده، روزانه به این میزان بدهی می‌رسد.

وی ادامه داد: این میزان بدهی انباشته‌شده برای شهرداری از دوره فعالیت آقای قالیباف باقی مانده که به این دوره از  مدیریت جدید شهرداری رسیده است و هر یک روزی که پرداخت نشود، دیرکرد آن به بدهی این سازمان افزوده می‌شود و این موضوع شهرداری را اسیر خود کرده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرداری تهران تنها قادر به اداره وضعیت حال این نهاد است، ضمن اینکه بخشی از بدهی‌های خود را نیز پرداخت کرده است، اما جریمه بخشی از وام‌ها که پرداخت نشده بدان اضافه می‌شود.

مافی اظهار کرد: این مشکل ناشی از بازپرداخت وام‌ها با سود ۲۴ درصد است، و این در حالی است که باید بر اساس مبانی اقتصاد اسلامی این میزان سود به چهار درصد کاهش یابد تا شهرداری توان پرداخت بدهی‌های خود را داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهرداری تلاش زیادی برای پرداخت بدهی‌هایش می‌کند، اما مبلغ بدهی به اندازه‌ای زیاد است که توان پرداخت کامل آن را ندارد چراکه هنوز محل درآمد جدیدی برای اینکه بتواند منابع مالی شهرداری را از طریق آن تامین کند، پیدا نشده است.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of