به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، نتایج مطالعه محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان می‌دهد کودکانی که دارای رژیم غذایی سالم حاوی میوه و سبزیجات هستند و مصرف محدود قندهای تصفیه شده و چربی را دارند دارای اعتماد به نفس بهتری هستند.

یافته‌ها نشان می‌دهد سلامت بهتر با میزان مصرف میوه و سبزیجات، قند و چربی مرتبط است.همچنین مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته با اعتمادبه نفس بهتر و عدم مشکل هیجانی با دوستان و همسن و سالان مرتبط است.

لوئیز آرویدسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم در نوجوانان، بین پیروی از رژیم غذایی سالم و سلامت روانی بهتر ارتباط وجود دارد که شامل مشکلات هیجانی و احساسی کمتر، روابط بهتر با سایر کودکان و اعتمادبه نفس بیشتر است.»

در این مطالعه، تیم تحقیق ۷۶۷۵ کودک ۲ تا ۹ سال را در کشورهای اروپایی بلژیک، قبرس، استونی، آلمان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا و سوئد بررسی کردند.

به کودکان براساس دستورالعمل رژیم غذایی‌شان که مبتنی بر ۵ معیار بود امتیاز داده شد: محدودیت مصرف قند، محدودیت مصرف چربی، اولویت مصرف غلات کامل بر غلات تصفیه شده، خوردن ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم میوه و سبزیجات در روز و خوردن ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته بود.

محققان دریافتند هر چقدر امتیاز کودکان براساس این رژیم غذایی بالاتر بود اعتماد به نفس بهتری داشتند و مشکلات رفتاری و هیجانی‌شان با دوستان‌شان کمتر بود.(مهر)