به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت) اعزام زائران خانه خدا به حج تمتع از ۲۷ تیرماه آغاز می‌شود و با توجه به مشخص شدن زمان پروازهای مدینه اول و مدینه بعد، زائران در مدت زمان مشخص شده باید آمادگی‌های لازم برای اعزام را داشته باشند.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، در حج تمتع سال جاری ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر از کشورمان به عربستان اعزام می‌شوند که ۴۳ هزار زائر مدینه اول و بیش از ۴۲ هزار نفر نیز مدینه بعد هستند.

سفر زائران مدینه اول باحضور در مدینه و زیارت مسجدالنبی(ص) آغاز می‌شود و پس از انجام اعمال و مناسک، در وداع با مسجدالحرام پایان می‌یابد. زائران مدینه بعد نیز پس از اعمال و مناسک حج و وداع با مسجدالحرام به مدینه و مسجدالنبی(ص) مشرف می‌شوند.

اعزام‌های زائران خانه خدا در مدینه اول از ۲۷ تیرماه آغاز می‌شود و تا ۱۹ مردادماه ادامه دارد و اعزام زائران مدینه دوم نیز از ۸ تا ۲۴ مردادماه صورت می‌پذیرد.

زائران ایرانی از ایستگاه‌های پروازی به مدینه منوره و جده اعزام می‌شوند که بر اساس توافق ایران و عربستان که حدود ۱۵ سال گذشته در کمیسیون مشترک اقتصادی اتخاذ شده است، نیمی از این پروازها از سوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و نیمی دیگر از سوی هواپیمایی سعودی انجام می‌گیرد.(فارس)