به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر شهلا میرگلوبیات گفت: بزودی از زنان پزشک متخصص یک تیم تشکیل و برای درمان و معالجه بیماران نیازمند به مناطق کم برخوردار کشور اعزام خواهند شد. مقرر شده این پزشکان زن از تخصص های مختلف که مورد نیاز جامعه است، ضمن شناسایی با آمادگی کامل، مردم هر منطقه را با ویزیت وغربالگری به مراکز درمانی معرفی و اعزام کنند.

وی ادامه داد: شورای مشارکت های مردمی زنان در ۳۰ منطقه فعال و هر یک در منطقه فعالیت هایی مثل غربالگری، شناسایی بیماری های خاص حتی کمک به درمان بیماران نیازمند را انجام داده اند. تفاهم نامه همکاری با برخی دانشگاهها در حوزه علمی پژوهشی منعقد شده وقصد داریم این مقوله را گسترش دهیم.

وی خاطر نشان کرد: زنان خیر طی مدت کوتاه خدمات ارزشمندی در حوزه سلامت به ثمر رسانده اند. از جمله احداث چند مرکز درمانی در مناطق محروم وکمک به بیماران و زلزله زدگان غرب کشور، خرید تجهیزات پزشکی و…، توسط این افراد انجام شده است.

میرگلوبیات تاکید کرد: با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص آب آشامیدنی سالم و چشمه های بهداشتی استان سیستان و بلوچستان همکاری مستقیم و در حال انجام پروژه مربوطه هستیم.

رئیس شورای مشارکت های مردمی زنان مجمع خیرین سلامت کشور با یاد و خاطره خیر بزرگ، مرحوم سیدرضا نیری، گفت: مجمع خیرین سلامت یکی از یادگارهای مرحوم حاج آقا نیری است که در حوزه سلامت و بهداشت فعالیت دارد. اکنون نیز با حضور دکتر شهریاری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز فعالیت ها با حمایت و تقویت در حوزه سلامت ادامه دارد.

وی از زنان همیشه در صحنه کشور و نیکوکار خواست تا این مجموعه خیرمدار و سلامت محور را با حضور خود یاری دهند.

مجمع خیرین سلامت تاکنون با ایجاد ۲۷ شعبه در سراسر کشور تعداد بیش از ۵ هزار مرکز درمانی را با هزینه بالغ بر۵ هزار میلیاردتومان احداث، باز سازی و تعمیر کرده است.(مهر)