به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی در حاشیه شصت و دومین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی در جمع خبرنگاران در خصوص آزار و اذیت دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران و مراحل معاینات پزشکی قانونی در این مورد اظهار داشت: در این موضوع ۷ دانش‌آموز معرفی شدند؛ ولی با توجه به اینکه هیچ کدام از آنها ادعایی در خصوص تجاوز فیزیکی نداشتند معاینه جسمانی انجام نشد و تنها همکاران من در پزشکی قانونی معاینات روانشناختی را روی آنها انجام دادند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد: پس از انجام این معاینات اغلب این دانش‌آموزان سالم تشخیص داده شدند و فقط در دو نفر مشکلات روانشاختی دیده شد.

شجاعی در خصوص معاینات سازمان پزشکی قانونی بر روی ناظم این مدرسه خاطرنشان کرد: ناظم این مدرسه برای انجام تست‌های شخصیت و روانشناختی معرفی شد که تا این لحظه و طی آزمایشات اولیه مشکل خاصی در وی دیده نشد.

وی ادامه داد: هیچ نکته منفی در تست‌های انجام شده در معاینات ناظم مدرسه دیده نشده البته هنوز آزمایش‌ها به اتمام نرسیده است.

شجاعی در رابطه با حادثه سقوط هواپیما در یاسوج اظهار داشت: تنها یک جسد از اجساد مربوط به حادثه سقوط هواپیما در یاسوج پیدا نشده است.

وی گفت: علت دیر پیدا شدن اجساد، شرایط سخت منطقه است.

رئیس پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: تمام نمونه‌ها از خانواده متوفیان گرفته شده و به محض ارسال نمونه جسدی به پزشکی قانونی، ظرف مدت چند روز با نمونه خانواده‌ها تطبیق داده می‌شود.

شجاعی در پاسخ به سوالی در خصوص علت پیدا نشدن جسد خلبان ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: هیچ نمونه‌ای از خلبان به پزشکی قانونی ارسال نشده و احتمال می‌رود این شخص اصلا سوار هواپیما نشده باشد و یا توطئه‌ای دیگر در کار باشد.(فارس)