دکتر پرویز طوسی در گفت‌وگو با طبنا(خبرگزاری سلامت)، درباره توصیه‌هایی هنگام سوختگی سطحی اظهار کرد: هنگامی که سوختگی سطحی است و نیازی به جراحی پلاستیک نبوده باید به مدت حداقل ۱۰ دقیقه محل دچار سوختگی  را زیر آب سرد نگه داشت.

وی با بیان اینکه در محل سوخته یا زخم شده می‌توان پماد مخصوص سوختگی و حاوی آنتی بیوتیک زده شود، افزود: معمولا بعد از سوختگی‌ها تاول‌هایی در نواحی مختلف به وجود می‌آید که افراد نباید به هیچ عنوان تاول‌ها را پاره یا دستکاری کنند.

این متخصص پوست خاطرنشان کرد: افرادی که دچار سوختگی می‌شود در گذشته  افراد در محل دچار آسیب شده خمیردندان گذاشته می‌شد در صورتی که این روش به هیچ عنوان صحیح نیست چرا که سبب بروز عفونت در ناحیه دچار سوختگی می‌شود.

طوسی با بیان اینکه سوختگی در ناحیه صورت، پلک و چشم‌ها بسیار خطرناک است، عنوان کرد: افرادی دچار سوختگی‌های شدید و عمیق به ویژه نزدیک چشم‌ها  شده باید بلافاصله به بیمارستان مراجعه کنند چراکه اگر سریع بررسی نشود می‌تواند سبب نابینایی در این افراد شود.

وی یادآور شد: سوختگی در ناحیه گردن نیز باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد چراکه به مرور زمان می‌تواند گوشت اضافه بیاورد اما اگر سوختگی عمقی نباشد و سطحی باشد مشکل خاصی را برای فرد به وجود نمی‌آورد.