شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | Saturday 29 June 2019

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
بازدید: 279

استفاده از الکتروتراپی در کاهش عوارض دیابت و ضایعات نخاعی

به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر فریده دهقان منشادی در نشست خبری پنجمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی اظهار کرد: الکتروتراپی از مهمترین و قدیمی‌ترین روش‌ها جهت جریان‌های تحریک عصبی در افراد مبتلا به ضایعات مغزی و نخاعی است.

 

وی با اشاره به اینکه الکتروتراپی برای تحریک عصب و عضلات کاربرد موثری دارد، افزود: استفاده از این روش می‌تواند در بهبود بیمار و برگشت حرکتی او موثر واقع شود اما آنچه که بسیار حائز اهمیت است این بوده که بیشتر از ۳ سال از ضایعه نخاعی نگذشته باشد تا بتوان بیشترین کمک را به بیماران کرد.

این عضو انجمن فیزیوتراپی عنوان کرد:  استفاده از گرما در الکتروتراپی در ۳ سطح انجام می‌گیرد و تحریک الکتریکی تنها منع مصرف آن برای بیمارانی است که از این روش تجربه بدی داشته یا ترس شدیدی دارند.

دهقان منشادی با بیان اینکه استفاده از جریان لیزر در الکتروتراپی شامل کم‌توان و پر‌توان است، خاطرنشان کرد: این روش برای کاهش درد، التهاب‌ها و تسریع روند زخم‌ها تاثیر بسزایی دارد.

وی بیان کرد: الکتروتراپی نوعی درمان به روش فیزیوتراپی است که بیماری‌هایی که سیستم عصبی، مرکزی در آن مختل شده همچون پارکینسون،تروما، فلج مغزی و دیابت می‌توان به بیماران کمک کرد.

این عضو انجمن فیزیوتراپی با اشاره به اینکه بیشترین بیماران ضایعات مغزی به دلیل تصادفات و در سن ۲۵ تا ۴۴ سال بیشتر درمردان مشاهده می‌شود، گفت: بنابراین پیشگیری از این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ضایعات نخاعی در تصادفات رانندگی بسیار مشاهده می‌شود.

وی بیان داشت: حدود ۵ میلیون در کشور مبتلا به دیابت هستند و سالانه ۳۱۰ هزار نفر به این جمعیت اضافه می شود همچنین۶۰ درصد این افراد از بیماری خود خبر ندارند .

دهقان منشادی خاطرنشان کرد: دیابت از بیماری‌هایی است که سبب اختلال در سیستم عصبی و حرکتی شده و استفاده از روش الکتروتراپی در کمک به این بیماران موثر است.

این عضو انجمن فیزیوتراپی اضافه کرد: پنجمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی ۲۵ و ۲۶ آبان در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of