محمد جواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت در خصوص استعفای وزیر امور خارجه کشورمان در این شرایط حساس کشور اظهار کرد: استعفای وزیر ربطی به جبهه مقاومت ندارد و این اختلاف، اختلافی است که در کابینه دولت روحانی وجود دارد و صحبت‌هایی هم ما قبلا از گوشه و کنار می‌شنیدیم که آقای ظریف مواضعی که دارد مورد پسند کامل روحانی نبوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: این اواخر، ظریف کمی مستقل از روحانی عمل می‌کرده است و چندین مرتبه هم آقای روحانی تذکر داده بود. اما انتخاب این موضع برای اعلام عمومی که همزمان با تولد حضرت زهرا(س) و دیدار بشار اسد بود، خوب نبود.

ابطحی گفت: به عقیده بنده این ضعف سیاست ظریف را می‌رساند. ظریف باید دو الی سه روز زودتر یا دو یا سه روز بعد از امروز،  استعفا می‌داد تا این حواشی ایجاد نشود. اما تصمیم ظریف از قبل بوده است و چندین مرتبه استعفا داده بود و می‌خواست اعلام عمومی کند که این مرتبه حتما روحانی قبول کند و کنار برود.

وی خاطر نشان کرد: در دیداری که امروز آقای روحانی با بانک مرکزی و همتی داشته، به نظر می‌رسد که به این سادگی هم استعفا را قبول نکند. به قول یکی از دولتمردان آشی را که پخته‌اند باید با همدیگر بخورند.