رئیس جمعیت هلال احمر در اردوگاه مهر بندر انزلی به جوانان عضو این جمعیت توصیه کرد دوره جوانی را غنیمت بشمارند و دانش، ظرفیت ها و استعداد های خود را شکوفا کنند.

 

به گزارش خبرگزاری سلامت   دکتر سیدامیرمحسن ضیائی در نشست هم اندیشی دبیران منتخب کانون های دانشجویی آقایان و اعضای فعال طرح های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: خوشحالم که در این روز جمعه در جمع باصفای شما حاضر شده ام و در جمع شما به یاد دوران جوانی خود می افتم. اما شرایط کشور در دوره جوانی من به دلیل جنگ متفاوت بود.

 

وی افزود: جنگ را جوانان اداره کردند و توانستند کشور را با هدایت امام (ره) و  ایثار، فداکاری و شور و نشاط جوانی خود از آن مهلکه بیرون ببرند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر با گرامی داشتن یاد و خاطره جوانان رزمنده و شهید جنگ تحمیلی؛ شهید زین الدین را برای جوانان عضو هلال احمر مثال زدند که توانسته بود در سن جوانی یک لشکر چند هزار نفری را هدایت کند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امروز هم شما می توانید و این گوهر در شما وجود دارد.

 

دکتر ضیائی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: همان طور که خودتان گفتید بزرگترین سرمایه جمعیت هلال احمر، جوانان آن هستند و من همیشه گفته ام که جمعیت هلال احمر بدون جوانان و داوطلبان جمعیت نیست. هلال احمر یک سازمان داوطلبانه است که بر اساس اصولی فعالیت می کند و درگاه آن سازمان جوانان است.

 

مدیران حرف های جوانان را بشنوند

 

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: امیدواریم با حل مشکلات سازمان جوانان، به نقاط روشن برسیم و همه مدیران هلال احمر در همه سطوح این توصیه

 

بنده را پذیرفتند که باید در اتاق های آنان به روی جوانان گشوده باشد و حرف های شان را بشنوند.

 

دکتر ضیائی همچنین هدف از تشکیل مجامع سازمان جوانان هلال احمر را ارائه نظرات و پیشنهادات جوانان به بخش های تصمیم ساز هلال احمر و تبدیل این نظرات به برنامه پس از پالایش دانست.

 

دوره جوانی را غنیمت بشمارید

 

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در مجموع منابع مالی جمعیت هلال احمر مشکل دارد، اظهار امیدواری کرد که با تامین آن منابع بخش جوانان نیز به طور مناسب پوشش داده خواهد شد.

 

وی خطاب به جوانان عضو این جمعیت توصیه کرد: دوره جوانی را غنیمت بشمارید و دانش، مهارت، ظرفیت ها و استعداد های خود را شکوفا کنید. از مطالعه غفلت نکنید و مطالعه را به فضای مجازی محدود نکنید.

 

دکتر ضیائی در پایان این نشست به جوانان هلال احمر گقت: وظیفه ما است که فرصت متناسب را برای شما فراهم کنیم و زمانی را که با هلال احمر هستید از توانایی های ذهنی شما استفاده شود. امیدوارم در راهی که در پبش دارید موفق باشید و آینده ایران را بسازید. همه شما چشم و چراغ ملت ایران هستید و برای شما آرزوی سلامت، پیروزی و شادی دارم.

 

عضویت در هلال احمر نکته های ارزشمند برای جوانان دارد

 

رئیس جمعیت هلال‌ احمر همچنین  در گفت و گوهای رسانه ای در اردوگاه مهر بندر انزلی گفت: امیدواریم آموزش های متنوع و اصول بشردوستانه ای که جوانان در این اردوها فرا می گیرند، تبدیل به یک نگرش و رفتار در بین آنان شود و جوانان عضو هلال احمر ضمن عمل به این آموزش ها، دیگران را نیز به اصول هلال احمر دعوت کنند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: هر کسی به سازمان جوانان هلال احمر ملحق بپیوندد نه تنها وقت خود را تلف نکرده بلکه با پر کردن اوقات فراغت به نکته های ارزشمندی در زندگی و آینده خود دست می یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکته های این اردو، میزبانی استان خوزستان در استان گیلان است که نشان دهنده یکپارچگی میان استان های مختلف است که این موضوع همواره در کشورمان دیده شده و رمز موفقیت کشور بوده است.

 

تشکیل مجامع کانون ها با نظر رئیس جمعیت

 

دکتر حبیبی؛ رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در سخنانی تشکیل مجامع کانون های دانشجویی، جوانان، طلاب و روستایی را فرصت دخیل شدن جوانان در تصمیم گیری ها دانست و گقت: این مجامع با حمایت مستقیم رئیس جمعیت هلال احمر تشکیل شدند.

 

وی اضافه کرد: دکتر ضیائی همچنین ار من خواستند در تدوین سند ده ساله و برنامه پنجساله جمعیت هلال‌ احمر نمایندگانی از جوانان نیز حضور داشته باشند و تصمیم گیری و تصمیم سازی جوانان در برنامه ها در نظر گرفته شد.

 

لازم به ذکر است، در ابتدای این نشست، میلاد حسنی امیرآباد؛ دبیر مجمع کشوری کانون های دانشجویی، ابوالفضل امینی؛ دبیر مجمع کشوری کانون های جوانان و رامین اسدبیگی؛ عضو مجمع کشوری کانون های دانشجویی در حضور رئیس  جمعیت هلال احمر خواسته های جوانان عضو هلال احمر را بیان و جوانان عضو هلال احمر استان بوشهر نیز هدیه ای به رسم یادبود به رئیس جمعیت هلال احمر اهدا کردند.