به گزارش خبرنگار طبنا(خبرگزاری سلامت)؛ علی ربیعی در جشن ملی و مراسم تجلیل از دست اندرکاران تدوین و تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: بزرگترین اقدام ما نگاه آسیب شناسانه مبتنی بر واقعیات در راستای حرکت نظام اجتماعی چندلایه است که بهزیستی نقش پیشرو در این زمینه را دارد.

وی تاکید کرد: باید برای افرادی که به هر علت نتوانسته اند از فرصت‌های برابر اجتماعی استفاده کنند، برنامه‌های مشخصی اجرا و پیاده سازی کنیم. باید به سمت جامعه برابر و همراه با عدالت حرکت کنیم؛ از این رو، برنامه‌های برخورداری افراد از فرصت‌های برابر را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.

ربیعی با بیان اینکه سازمان‌های دولتی مکلفند تا سه درصد معلولان را استخدام کنند، اضافه کرد: در مورد استخدام بخش خصوصی، حق بیمه معلولان را خودمان پرداخت می‌کنیم. قانون همچنین ساز و کار اجرایی لازم را پیش بینی کرده است و باید شرایطی را فراهم کنیم که امکان حرکت راحت معلولان در جامعه و فرصت‌های برابر برای آنان ایجاد شود.

وزیر رفاه با اشاره به میزان بودجه ای که برای این طرح در نظر گرفته شده است، گفت: در این قانون حدود ۳۵ مورد برنامه و اقدام برای پیگیری وجود دارد. امسال ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای اولیه این قانون بودجه تصویب شده است اما از آنجایی که این قانون دیر به تصویب رسید نتوانستیم بودجه آن را به‌طور کامل در سال ۹۷ اجرایی کنیم.