دکتر صادق محبی در گفت و گو با طبنا (خبرگزاری سلامت)،  با یادآوری اینکه پس از زلزله شب گذشته کمیته بحران در معاونت غذا و داروی کرمانشاه تشکیل شد و مشخص شد که میزان دارو و تجهیزات پزشکی کافی است، گفت: اما با آغاز کار آوار برداری تعداد جان‌باختگان و  مصدومین افزایش یافته و به همین دلیل با کمبود دارو مواجه شدیم،همچنین ۷۰ در صد بیمارستان شهدای سرپل ذهاب تخریب شده و عملا قابلیت استفاده خود را از دست داده است.

وی ادامه داد : د رحاضر با کمبود داروهایی از قبیل واکسن کزاز، انواع سرم و آمپول های هپارین ، آلبومین، اپی نفرین و پتاسیم کلراید و با کمبود تجهیزات پزشکی از قبیل تخت بیمارستان، دی سی شوک، مانتیور و ملزومات مصرفی شامل انواع آتل ، کچ معمولی و گچ فایبرگلاس، آنژیوکت و چسب لکوپلاس، نخ بخیه، ولباند، پنبه و گاز استریل مواجه شده‌ایم

دبیر کمیته پدافند غیر عامل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: درجلسه‌ای که امروز با حضور وزیر بهداشت تشکیل شد مقرر شد در سریع‌ترین زمان ممکن مشکل دارویی و تجهیزات این مناطق حل شود لذا رئیس سازمان غذا و دارو دستور داد بدون فوت وقت کلیه ملزومات مورد نیاز از طریق سازمان غذا و دارو،  معاونت‌های غذا و دارو استان‌های هجوارو شرکت‌های پخش کشوری دارو و تجهیزات پزشکی تامین شود.

وی افزود درحال حاضر، استان‌های ایلام، همدان، لرستان و اهواز با توجه به لیست تهیه شده توسط معاونت غذا و دارو کرمانشاه محموله‌هایی را تهیه و ارسال کردند. همچنین شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی استان کرمانشاه نیز در این زمینه اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: امروز با اولین پرواز اقلام اورژانسی  از تهران به کرمانشاه ارسال خواهد شد  و سایر اقلام را  نیز به صورت زمینی  به این مناطق ارسال خواهیم کرد.