به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، رضا جعفری با اشاره به اعزام تیم‌های سلامت روان به مناطق زلزله‌زده تازه‌آباد کرمانشاه اظهار کرد:‌ پس از بروز زلزله در تازه‌آباد کرمانشاه ۳۲ نفر از کارشناسان سلامت روان و مددکاران اجتماعی سازمان بهزیستی در قالب چهار تیم سلامت روان به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: در طول دو روز اخیر ۳۴۰ مورد مداخله روانشناسی به مردم زلزله‌زده تازه‌آباد کرمانشاه ارائه شده است البته در زلزله سال گذشته کرمانشاه نیز با ارائه ۱۶هزار و ۴۰۰ مورد خدمات مداخله‌ای در کرمانشاه ۳هزار  و ۲۶۰ نفر از خدمات سلامت روان و مددکاری سازمان بهزیستی کشور بهره‌مند شدند.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این تیم‌ها در قالب تیم اورژانس اجتماعی با هدف حمایت‌های روانی و اجتماعی از بازماندگان در منطقه حضور پیدا کردند ضمن اینکه هم اکنون نیز تیم‌های محب با رویکرد مداخلات اجتماعی محور به بازتوانی و توانمندسازی حادثه‌دیدگان در منطقه حضور فعال دارند.

جعفری تصریح کرد: در حوزه پایگاه‌های خدمات اجتماعی نیز شناسایی آسیب‌های اجتماعی شایع در منطقه، ارائه خدمات روانی و اجتماعی، ارجاع به مناطق درون و برون‌ سازمانی به عنوان مثال جهت درمان معتادان یا دریافت خدمات مشاوره‌ای، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی یا آموزش پیش از ازدواج، مداخله در بحران‌ها و تنش‌های خانوادگی و امثالهم صورت می‌گیرد.

وی افزود: حضور روانشناسان، مشاوران طرح محب و مددکاران اورژانس اجتماعی و رئیس اداره بهزیستی ثلاث‌ باباجانی در نخستین ساعات بروز حادثه در بین مردم تازه‌آباد به منظور انجام مداخلات روان‌شناسی صورت گرفته است و هم‌اکنون در شهرستان ثلاث باباجانی ۱۶ روانشناس و مددکار مداخلات روانشناسی لازم را انجام می‌دهند.

جعفری یادآور شد: در صورتی که افراد در مناطق زلزله‌زده یا فرزندان‌شان دچار علائم اضطراب شدند می‌توانند با مراجعه به تیم‌های اورژانس اجتماعی و محب مستقر در منطقه خدمات روان‌درمانی رایگان دریافت کنند(آنا)