رئیس دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از ارائه خدمات اجتماعی و روانشناختی به دانش آموزان هرمزگانی حادثه واژگونی اتوبوس در قالب طرح محب خبر داد و گفت: این خدمات به خانواده های آنان نیز ارائه می شود.

به گزارش رسانه‌های دیگر خبرگزاری سلامت از ایرنا مهدی میرمحمد صادقی افزود: به طور طبیعی در این حادثه دانش آموزانی که دوستان خود را از دست داده اند نیز نیاز به حمایت های مشاوره ای دارند، بنابراین تیم های بهزیستی که همواره کمی بعد از حادثه و بعد از مراسم تدفین به ارائه خدمات ، ورود پیدا می‌کند، این دانش آموزان و خانواده های بازماندگان را با مراکز مشاوره آنان را ارتباط می‌دهند و از یارانه های سازمان بهزیستی به این افراد داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: مشاوره‌ها و درمانی که انجام می شود به صورت رایگان خواهد بود و تا سه ماه ادامه دارد، پس از سه ماه نیز باز هم اگر مورد نیاز باشد با نظر روانشناسان و مشاوران، این خدمات تداوم خواهد داشت.

رئیس دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: این سازمان در طرح محب، حمایت‌های اجتماعی و روانی در بلایا را ارائه می‌دهد و در ماجرای واژگونی اتوبوس دانش آموزان در هرمزگان نیز تیم‌های حمایتی بهزیستی با خانواده‌ها و بازماندگان دانش آموزان دیدار داشتند و خدمات روانشناختی، مشاوره ای، روانپزشکی و مشاوره ای به آنان ارائه داده و می‌دهند.

صادقی خاطرنشان کرد: در طرح محب هنگام وقوع بلایای انسان ساخت یا بلایای طبیعی از حضور روانشناسان، روانپزشکان، مشاوران، پزشکان و مددکارانی که به صورت داوطلبانه با سازمان بهزیستی همکاری می‌کنند، بهره می بریم.

وی یادآور شد: خدمات طرح محب پیش از این در حوادث معدن یورت ، پلاسکو و سیل اخیر استان گلستان نیز ارائه شده است که طی آن گروه های سازماندهی شده ، متخصص و داوطلب همواره در بحران ها در صحنه حاضر خواهند شد و اقدامات اولیه اورژانسی انجام می دهند و بعد از آن مراکز مشاوره بهزیستی به صورت داوطلبانه به آسیب دیدگان حادثه ، کمک می کنند.

بنابر این گزارش، بامداد جمعه دهم شهریور ماه جاری، یک دستگاه اتوبوس ولوو با ۴۵ سرنشین حامل دانش آموزان دختر شهرستان های رودان و میناب که از بندرعباس به سمت شیراز در حال تردد بود ، در محور داراب – بندرعباس واژگون شد، در این سانحه ۹ نفر جان باختند.