به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، دکتر حمیدرضا یزدی در ارتباط با محورهای اصلی پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی اظهارکرد: محورهای اصلی این کنگره پیرامون تعویض مفصل زانو و تشخیص، درمان آسیب‌های زانو است همچنین سایر آسیب‌های ورزشی از قبیل آسیب مفاصل شانه، لگن و مچ پا نیز مطرح خواهد شد.

وی افزود: این کنگره هر ۲ سال یکبار برگزار می‌شود و امسال در جزیره زیبای کیش در اواخر بهمن ماه سال جاری

( ۱۴ تا ۱۷ فوریه ۲۰۱۸) با حضور تعداد قابل توجهی از مهمان‌های خارجی از کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، اتریش، انگلستان، فرانسه، ترکیه، هند، کره، ژاپن و حوزه خلیج‌ فارس برگزار می‌شود.

دبیر پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی گفت: در این گنگره جدیدترین مطالب روز دنیا در حوزه جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی به صورت سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی با مدیریت سخنرانان برجسته داخلی و خارجی برگزار می شود.

یزدی با بیان اینکه امسال کنگره با توجه به موقعیت زمانی و بنابر دوره‌های دوم و سوم همچنین به دلیل نیاز نداشتن ویزا برای مهمان‌های خارجی و هوای مطبوع آن در جزیزه کیش برگزار می‌شود، گفت: این کنگره حداقل در ۴ روز برگزارخواهد شد و دارای امتیاز بازآموزی است.

این فوق‌تخصص جراحی زانو با اشاره به اینکه این کنگره تاییده ISAKOS را دریافت کرده است، اضافه کرد: تمام افرادی که در حیطه زانو و آسیب‌های ورزشی فعالیت دارند همچون ارتوپدها، جراحان زانو، شانه، لگن، مچ پا و همچنین فیزیوتراپ‌ها و افرادی که در بخش کاردرمانی، تهیه پروتز، بریس و زانوبندهای ارتوپدی مشغول هستند می توانند در این کنگره شرکت کنند همچنین این کنگره نقش آموزشی و پژوهشی در ارتباط با پیشگیری و درمان آسیب‌های ارتوپدی اعمال می کند.

عضو انجمن ارتوپدی ایران در ارتباط با جایگاه ایران در حوزه درمان‌های نوین ارتوپدی و جراحی زانو گفت: بنابر نظر مهمان‌های خارجی، ایران سطح بالایی از نظر دانش و درمان آسیب‌های زانو و مفاصل و همچنین تعویض مفصل دارد.

پنجمین کنگره جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ۲۵ تا ۲۸ بهمن در جزیره کیش برگزار می‌شود.