رستمیان با تاکید بر این‌که تداوم اختلاف نظرها که سال‌ها شاهدش هستیم به ضرر مردم است، متذکر شد: در صورتی که نیاز به افزایش تعرفه‌های پزشکی احساس می شود، می‌بایست از ابتدای سال اجرایی شود.

 

کتر عبدالرحمان رستمیان نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت اظهار داشت: در مقوله تصمیم‌گیری باید به آمار و اطلاعات مستند و صحیح تکیه کرد و این امر در افزایش تعرفه‌ها نیز صدق می‌کند.
رستمیان با اشاره به افزایش تعرفه‌ها در سال گذشته افزود: البته این مبحث را در برخی بخش‌ها شاهد بودیم و شاید برای سال جاری نیاز به افزایش مجدد تعرفه ها در این بخش ها نباشد.
وی تصریح کرد: هدف این است که در تمام بخش‌ها به تعرفه‌های واقعی نزدیک شویم و از سوی دیگر، راهی برای انجام تخلفات در حرفه پزشکی نباشد.
نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین بیان داشت: نکته مهمی که باید بدان توجه داشت، در صورتی که نیاز به افزایش تعرفه‌های پزشکی احساس می شود، از ابتدای سال اجرایی شود و اختلاف نظر سازمان‌ها از قبل حل شده باشد.
رستمیان با تاکید بر این‌که تداوم اختلاف نظرها که سال‌ها شاهدش هستیم به ضرر مردم است، متذکر شد: متاسفانه در بخش خصوصی، پوشش بیمه‌ای اصلا رضایت بخش نیست. در صورتی که این مشکل رفع شود، می‌توانیم به سمت واقعی شدن گام برداشت؛ البته این پوشش نباید از جیب مردم پرداخت شود.

کد خبرنگار: ۴۱۰۲۵