به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، محمدباقر ذوالقدر افزود: اگر این تعبیر را به کار ببریم که کشور ما درگیر یک جنگ همه جانبه به غیر از بعد نظامی‌از طرف آمریکا است، درست است. دشمن با وارد کردن فشار روی ارکان اقتصادی و با استفاده از تحریم یک جنگ همه جانبه علیه ما را آغاز کرده است و هدف دشمن از این جنگ در نهایت تسلیم شدن ملت ایران به خواست آمریکا است و آنها می‌خواهند جمهوری اسلامی‌ایران را تسلیم خواست خود کنند و ایران را پای میز مذاکره ببرند.

وی افزود: جنگ نظامی‌ علیه جمهوری اسلامی‌ایران کاربردی ندارد و اگر کاربرد داشت حتما این جنگ را هم شروع می‌کردند. ۴۰ سال گذشته که ایران این آمادگی نظامی‌ را نداشت و همه کشورها علیه کشور ما شروع به جنگ نظامی‌ کردند، به جایی نرسیدند.

معاون راهبردی قوه قضائیه بیان کرد: جنگ‌هایی که آمریکا به‌صورت مستقیم طی دو دهه گذشته به آنها ورود کرده است مانند جنگ با عراق و افغانستان شکست خورده‌اند و امروز بیش از ۱۸ سال است که آمریکایی‌ها وارد کشور افغانستان شدند و با شعار سازندگی به این کشور آمدند اما امروز وضع کشور افغانستان از روزی که آمریکا به این کشور وارد شد، بدتر است و نتیجه آن هزاران کشته از مردم افغانستان و ماندن هزینه میلیاردی روی دست آمریکا است.

ذوالقدر تصریح کرد: آمریکا با همین شعار هم وارد کشور عراق شد اما امروز نه دولت عراق در دست آنها است و نه کشور عراق. خود ترامپ می‌گوید اگر من ۱۲ دقیقه دیرتر روی کار می‌آمدم، ایران خاورمیانه را گرفته بود.

معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: در شرایط فعلی احتمال جنگ نظامی‌از سوی قدرت‌های بزرگ دنیا علیه کشور ما در حد صفر است و شرایط کشور با زمان جنگ تحمیلی قابل قیاس نیست و تمام خاورمیانه زیر تیغ و دید موشک‌های ما است و دشمن از این موضوع خبر دارد.

ذوالقدر افزود: تمام تلاش دشمن این است که ما را پای میز مذاکره ببرند و این یعنی نقطه آغاز شکست و در مذاکره هم حلوا تقسیم نمی‌کنند و باید چیزی داد تا چیز دیگری بگیریم و خود ترامپ می‌گوید که ما دیگر اجازه نمی‌دهیم در مذاکرات جدید ایران ما را مانند برجام تحقیر کند. (مهر)