به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت)، روابط عمومی سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: سعید عالیان، پرستار ۲۴ ساله بخش داخلی مرکز درمانی امام رضا(ع) لار، تنها ۱۸ ماه سابقه کار داشت که شیفت‌های متعدد و سختی کار، باعث شد پرستار جوان اهل لارستان جان خود را از دست بدهد.بنابر صحبت‌هایی که با خواهر این جوان داشتیم گفته است که انجام شیفت‌های متعدد و خستگی ناشی از ساعت کار زیاد، باعث شد در حین خدمت دچار پارگی آئورت و مرگ مغزی شود. در همین حال، خانواده این پرستار جوان رضایت داده‌اند که اعضای بدن او برای بیماران نیازمند عضو اهدا شود.

این اتفاق در حالی رخ داده است که جامعه پرستاری معتقد است اگر متولیان نظام سلامت نخواهند اقدام ویژه و برجسته‌ای در جهت رفع کمبود پرستار انجام دهند، بی‌شک جان باختن این پرستار جوان، آخرین مورد از حوادث حرفه پرستاری نخواهد بود.

به گزارش طبنا، هر چند این موضوع توسط پزشکی قانونی هنوز مورد تائید قرار نگرفته است اما مسئله‌ای نیست که بتوان از  آن  به راحتی گذشت چراکه جوانب آن نیاز به بررسی بیشتر دارد.  حال باید دید  آیا مسئولان مربوطه اقدام موثری برای این قشر زحمتکش که حامی سلامت مردم و جامعه هستند انجام می‌دهد یا خیر؟