سپیده رحیمیان، مدیرعامل موسسه خیریه نیکوکاری راز در گفت وگو با طبنا (خبرگزاری سلامت) درباره اولین گردهمایی بزرگ پیشگیری و تشخیص سرطان پستان به همت خیریه راز اظهار کرد: اولین گردهمایی بزرگ پیشگیری و تشخیص سرطان سینه مخصوص زنان با مشارکت مرکز بهداشت ملارد و خیریه راز امروز صبح تا ۱۲ در فرهنگسرای بعثت صفادشت برگزار می‌شود و ورود برای همه زنان آزاد و به‌صورت رایگان بوده اما قرار است از هفته آینده هر چهارشنبه برگزار شود.

وی افزود: جامعه هدف ما زنانی هستند که در مرحله ابتدایی پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان قرار دارند.

رحیمیان خاطر نشان کرد: تمامی زنان باید سینه‌های خود را مورد بررسی قرار دهند و در صورت مشاهده یا لمس هرگونه توده غیر طبیعی جهت بررسی بیشتر به پزشکان مربوطه از جمله پزشکان خیریه راز که هر هفته چهارشنبه‌ها به‌صورت رایگان در مرکز هستند، مراجعه کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه نیکوکاری راز با تأکید بر انجام خودآزمایی سینه توسط خود فرد و پس از آن پزشک تأکید کرد: این مسئله سبب می‌شود که افراد سریع‌تر توده را پیدا و نسبت به سونوگرافی و ماموگرافی به هنگام اقدام کنند، همچنین بیوپسی و پاتولوژی از دیگر راه‌های تشخیصی سرطان سینه است که در صورت نیاز انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین در این مرکز روش‌های صحیح خودآزمایی سرطان پستان آموزش داده می‌شود تا با تشخیص به‌موقع شاهد کاهش عوارض و مرگ و میر ناشی از این بیماری و موفقیت هرچه بیشتر درمان باشیم.