مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران با اشاره به اغاز ثبت‌نام اینترنتی  اهدای خون از ابتدای مهر ماه در تهران گفت: در مراکز انتقال خون،جهت اهدای خون در ماه محرم استقبال می‌کنیم.

 

سید مرتضی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سلامت اظهارداشت: ثبت ‌نام اینترنتی اهدای خون از ابتدای مهرماه آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام اینترنتی اهدای خون به پایگاه اینترنتی انتقال خون استان تهران  مراجعه کنند.

وی افزود:افرادی که قصد اهدای خون را دارند می‌توانند با ثبت شماره کارت   ملی و سایر مشخصات از طریق مراجعه به سامانه انتقال خون استان تهران  اقدام کنند.

مدیر انتقال خون استان تهران با اشاره به موضوع نذر خون توسط هموطنان درایام محرم گفت: سال گذشته از طریق  سامانه اهدای خون به صورت پایلوت برخی  موفق به گرفتن نوبت برای نذر خون شدند و امسال نیز از ابتدای محرم تا  اربعین و صفر نذر خون افراد در پایگاه‌های انتقال خون انجام می‌شود.

طباطبایی ادامه داد: همه مراکز در استان تهران از ساعت ۸ صبح تا پایان  مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی باز بوده و افزایش فعالیت تعداد این مراکز را جهت استقبال از اهدا کنندگان داریم.

وی با اشاره به اینکه اهدای خون حدود نیم ساعت به طول می‌انجامد، بیان  داشت: بهترین سن اهدای خون ۱۸ تا ۲۵ سال است و به دلیل اینکه افراد دراین سن واکسیناسیون هپاتیت B در آنها انجام شده است لذا می‌توان گفت سالم‌ترین خون‌ها را دارند. همچنین اکثر جوانان ایرانی معتقد بوده ومساله اهدای خون با فرهنگ ایرانی اسلامی آنها عجین است.

رئیس سازمان انتقال خون استان تهران با تأکید بر اینکه شعار امسال ما برمبنای نذر خون آگاهانه است بیان داشت: با توجه به اینکه عمر گلبول‌های  خون یک ماهه است بنابراین از علاقه‌مندان اهدای خون خواستاریم که از ابتدای محرم تا اربعین حسینی از طریق سیستم نرم‌افزای انتقال خون نسبت به  دریافت نوبت برای اهدای خود اقدام کنند.

طباطبایی افزود: استفاده از سیستم نوبت دهی سبب شده تا ذخایر خونی سازمان  انتقال خون همیشه پر باشد و تنها در یک زمان خاص برای اهدای خون مراجعه نکنند

کدخبرنگار:۴۱۰۷۰