به گزارش طبنا(خبرگزاری سلامت)، مراسم آغاز ورود شکوفه‌ها به مدرسه، با حضور سید محمد بطحایی؛ وزیرآموزش و پرورش، عباسعلی باقری؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و رضوان حکیم زاده؛ معاون آموزش ابتدایی صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور در دبستان پسرانه شهید امیری کیا برگزار شد.

سید محمد بطحایی ضمن تجلیل از خانواده و فرزند شهید مدافع حرم میثم مدواری گفت: آغاز سال تحصیلی بهاری است که ما در پابیز شاهد آن هستیم به ویژه امسال که سال تحصیلی مقارن با ایام عزاداری حضرت امام حسین (ع) و ماه محرم شده است و این پیامی برای کشور و عشق به میهن است.

وی ادامه داد: خوشبختانه توسعه پیش دبستانی در کشور ما باعث شده بچه ها در کلاس اول ابتدایی مدرسه را بهتر تحمل کنند و خودشان را بهتر تطبیق بدهند. اگر خاطرتان باشد در گذشته بسیاری از بچه ها در روز اول مدرسه گریه و بی تابی می کردند شاید این آرامشی که الان در مدارس اول ابتدایی وجود دارد به خاطر توسعه پیش دبستانی است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: کار دوره ابتدایی بسیار پیچیده و دشوارتر از سایر دوره هاست و کار معلمان دوره ابتدایی به نسبت دیگر معلمان سخت تر است. معلمان خودشان را کاملا آماده کردند تا سال تحصیلی با شکوهی را شروع کنیم.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: معلمان و آموزش و پرورش به دنبال این هستند که شرایطی را برای شما در مدارس فراهم کنند تا شما از آمدن به مدرسه شاد باشید و لذت ببرید. ما موانعی در مدارس داریم که باید برطرف شوند. مثلا فضای بازی دانش آموزان خیلی محدود است،  در این مدرسه هم که حدود ۵۴۰ دانش آموز وجود دارد این فضا برای زنگ تفریح کوچک و کم است و ما در تلاشیم که این موانع را بر طرف کنیم.(ایلنا)