به گزارش طبنا (خبرگزاری سلامت) از دیلی‌میل، دانشمندان عصب‌شناس، توانسته‌اند نوعی ماده شیمیایی که “نوناپپتید” نامگذاری شده، بیابند که به مقدار قابل توجهی در مغز افراد واقعا عاشق پیدا می‌شود و چنانچه اثری از این ماده نبود، به منزله آن است که فرد وانمود می‌کند عاشق است.

آزمایش اثبات عشق، در حال حاضر فقط در آزمایشگاه و روی حیوانات بررسی شده است اما با پیشرفت در فناوری پزشکی، حداکثر تا سال ۲۰۲۸، این آزمایش در دسترس همه قرار خواهد گرفت. این اسکنر برخلاف دیگر ابزارهای دروغ سنج، بسیار دقیق عمل می‌کند و دقت آن بین ۹۷ تا ۹۹ درصد است.

این محققان می گویند، در حال حاضر حداقل از هر ۳ نفر،۲ نفر مدت‌ها وقت صرف می کنند تا ابراز عشق دیگری نسبت به خود را اثبات کنند، در حالی که این آزمایش در عرض چند ساعت، واقعیت را نشان می دهد. اینکه او عاشق است و یا فقط یک ژست رومانتیک به خود گرفته و هدفی دیگر در سر دارد.

این آزمایش به ویژه برای ثروتمندان مهم است، زیرا افراد بسیاری برای دستیابی به ثروت آنها، خود را به ظاهر عاشق نشان می‌دهند.

در آینده این آزمایش مانند آزمایش‌های دیگر – حتی از نظر قانونی- به یکی از ضروریات پیش از ازدواج تبدیل خواهد شد و بدین‌ترتیب با پیدا کردن عشق واقعی و همسر مناسب، زندگی‌های متاهلی دوام بیشتری خواهند یافت.

به گزارش طبنا، تا یک دهه دیگر، ابزار شناسایی “عشق حقیقی” بساط دروغگویی‌های رومانتیک را برمی‌چیند.

مترجم: نادیا زکالوند